{ "dc.contributor.author": "Santaló, Lluís" , "dc.date.accessioned": "2009-07-17T09:26:21Z" , "dc.date.available": "2009-07-17T09:26:21Z" , "dc.date.created": "1936" , "dc.identifier.citation": "Santaló, L. (1936). Unos Problemas referentes a probabilidades geomètricas. Revista matemática hispano-americana, 8, 87-97" , "dc.identifier.uri": "http://hdl.handle.net/10256.2/8303" , "dc.description.abstract": "Article on es plantegen i es resolen diferents problemes sobre probabilitats geomètriques. Es proposen quatre models de problemes: a) figures convexes planes col·locades arbitràriament unes sobre les altres, b) bandes paral·leles col·locades arbitràriament sobre una figura plana convexa, c)franges de plans paral·lels que tallen a un cos convex i d) cilindres convexos que tallen a un cos convex" , "dc.format.mimetype": "application/pdf" , "dc.language.iso": "spa" , "dc.publisher": "Sociedad Matemática Española" , "dc.relation.ispartof": "Revista matemática hispano-americana, 1935, vol. 8, p. 87-97" , "dc.relation.ispartofseries": "Articles publicats" , "dc.rights": "Tots els drets reservats" , "dc.subject": "Cossos convexos" , "dc.subject": "Geometria integral" , "dc.subject": "Convex sets" , "dc.subject": "Integral geometry" , "dc.title": "Unos Problemas referentes a probabilidades geomètricas" , "dc.type": "info:eu-repo/semantics/article" , "dc.rights.accessRights": "info:eu-repo/semantics/openAccess" }