{ "dc.contributor.author": "Santaló, Lluís" , "dc.date.accessioned": "2009-07-16T07:21:51Z" , "dc.date.available": "2009-07-16T07:21:51Z" , "dc.date.created": "1968" , "dc.identifier.citation": "Santaló, L. (1968). Horospheres and convex bodies in hyperbolic space. Proceedings of the American Mathematical Society, 19 (2), 390-395. With permission from the American Mathematical Society" , "dc.identifier.uri": "http://hdl.handle.net/10256.2/8242" , "dc.description.abstract": "Article que té com objectiu principal estudiar les esferes tridimensionals i els cossos convexos en l'espai hiperbòlic" , "dc.format.mimetype": "application/pdf" , "dc.language.iso": "eng" , "dc.publisher": "American Mathematical Society" , "dc.relation.ispartof": "Proceedings of the American Mathematical Society, 1968, vol. 19, núm. 2, p. 390-395, reprinted with permission from the American Mathematical Society" , "dc.relation.ispartofseries": "Publicacions" , "dc.rights": "Tots els drets reservats" , "dc.subject": "Cossos convexos" , "dc.subject": "Esfera" , "dc.subject": "Espais hiperbòlics" , "dc.subject": "Geometria diferencial" , "dc.subject": "Geometria integral" , "dc.subject": "Convex sets" , "dc.subject": "Geometry, Differencial" , "dc.subject": "Hyperbolic spaces" , "dc.subject": "Integral geometry" , "dc.subject": "Sphere" , "dc.title": "Horospheres and convex bodies in hyperbolic space" , "dc.type": "info:eu-repo/semantics/article" , "dc.rights.accessRights": "info:eu-repo/semantics/openAccess" }