{ "dc.contributor.author": "Santaló, Lluís" , "dc.date.accessioned": "2009-07-16T07:06:04Z" , "dc.date.available": "2009-07-16T07:06:04Z" , "dc.date.created": "1946" , "dc.identifier.citation": "Santaló, L. (1946). Sobre los cuerpos convexos de anchura constante en Eⁿ. Portugaliae Mathematica, 5 (4), 195-201" , "dc.identifier.issn": "0032-5155" , "dc.identifier.uri": "http://hdl.handle.net/10256.2/8238" , "dc.description.abstract": "L’objectiu d’aquest article és generalitzar les relacions entre longitud i amplada, i entre volum, àrea i integral de la curvatura mitja en cossos convexos d’amplada constant en l’espai Euclidià n-dimensional" , "dc.format.mimetype": "application/pdf" , "dc.language.iso": "spa" , "dc.publisher": "Sociedade Portuguesa de Matematica" , "dc.relation.ispartof": "Portugaliae Mathematica, 1946, vol. 5, núm. 4, p. 195-201" , "dc.relation.ispartofseries": "Articles publicats" , "dc.rights": "Tots els drets reservats" , "dc.subject": "Cossos convexos" , "dc.subject": "Espais euclidians" , "dc.subject": "Convex sets" , "dc.subject": "Euclidian spaces" , "dc.title": "Sobre los cuerpos convexos de anchura constante en Eⁿ" , "dc.type": "info:eu-repo/semantics/article" , "dc.rights.accessRights": "info:eu-repo/semantics/openAccess" }